Ödüllü Birikim Hayat Sigortası

Sizi ödüllendiren tek hayat sigortası!

Yenilikçi ürünleriyle, avantajlı gelecek çözümleri üreten Aegon, şimdi beklediğinizden daha fazlasını sunuyor. Minimum 10 yıl sigortasını sürdüren müşterilerimiz, Prim İadesi Ödülü sahibi oluyor...

'Ödüllü Birikim' Size Neler Kazandırır?

Geleceğiniz için şimdiden küçük tasarruflar yapmaya başladıysanız, Hayatta başınıza gelebilecek her ihtimale karşı, kendinizi ve sevdiklerinizi Ödüllü Birikim Hayat Sigortası ile güvence altına almış olursunuz.

Yapmış olduğunuz birikimler ile kazanırken, yıllık minimum %2 gelir garantisi ile tekrar kazanır; Hayatınıza devam ediyor olmanız durumunda ise Prim İadesi Ödülü alırsınız.

Prim İadesi Ödülü Nedir?

Sigorta sürenizin bitiş tarihine kadar poliçe kapsamındaki tüm primlerinizi ödemeniz ve hayatınıza devam ediyor olmanız durumunda; hesabınızdaki birikiminiz ile sigortanızın bitiş tarihine kadar ödemiş olduğunuz primler toplamının belirli bir oranı Prim İadesi Ödülü olarak "Tarafınıza" ödenir. Bu oran ödenen düzenli aylık primin brüt asgari ücrete oranına ve sigorta süresine göre, %10 ile %30 arasında değişmektedir. 10 yıllık primin ödenmesi ve diğer gerekli koşulların sağlanmasıyla iştira edilmesi durumunda, süre sonundan önce yapılan çıkışlarda da ödül primi alınabilmektedir. Bu durumda iştira anına kadar ödenen primler üzerinden belirli oranlarda Prim İadesi Ödülü "Tarafınıza" ödenir. Bu oranlar süre sonunda kullanılan prim iadesi oranlarından daha düşüktür.

Ödüllü Birikim Hayat Sigortası’na kimler sahip olabilir?

Yaşınız 18 ile 65 yaş arasında ise Ödüllü Birikim Hayat Sigortası'na sahip olabilirsiniz. Sigorta sürenizi 10 ile 20 yıl arasında belirleyebilirsiniz.

Küçük tasarruflarla oluşan birikimlerinizi, poliçe süreniz sonunda (en az 10 yıl), toplu para olarak alabilirsiniz.

Primlerinizi Türk Lirası olarak aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık taksitler halinde ödeyebilir. Prim ödeme periyodunuzu, sigorta sürenizin başında belirler ve sigorta süresi içinde yıldönümlerinde değiştirilebilirsiniz.

Sigorta süresinde vefatınız durumunda yakınlarınıza, sigortanız başladığında belirtilen vefat teminatı ödenir (belirlenen vefat teminatınız her yıl Tüketici Fiyat Endeksi yıllık oranı ile artırılacaktır).

Yatırımlar

Şirketimiz bu ürün kapsamında seçtiği yatırım araçları ile orta/uzun vadede yüksek fon getirisi elde etmeyi amaçlamaktadır. Fon varlıkları, Kamu iç Borçlanma Senetleri, Vadeli Mevduat, Yatırım Fonları, Hisse Senetleri veya belirtilen amaca yönelik diğer yatırım araçlarında değerlendirilebilir. Fon kapsamında bulunan yatırımların ayrıntılarını şirketimiz tarafından yayınlanan ve düzenli olarak müşterilerimize ulaştırılan "Fon Bülteni" aracılığı ile takip edebilirsiniz.

Vergi Avantajı 

Gelir Vergisi mükellefiyseniz, ödediğiniz primleri Gelir Vergisi Kanununda belirtilen limitler dahilinde gelir vergisi matrahınızdan indirebilme hakkına sahipsiniz. Ödediğiniz primlerin yarısını, brüt gelirinizin %15'ini ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla vergi matrahınızdan düşebilir ve bu şekilde, vergi diliminize göre değişen oranlarda vergi avantajı elde edersiniz.

Güvenli bir gelecek için birikimlerinizi yaparken, karşınıza çıkabilecek güzel sürprizlere karşı hazırlıklı olun…

Yarınınız, bizim için çok değerli!